Jarní výstava ZO ČSCH Rovné, 20. - 22.4. 2018

25.03.2018

Jarní výstava naší organize, pořádaná v rámci tradiční Řipské pouti je úspěšně zvládnutá. Děkujeme všem partnerům, chovatelům, kteří obeslali naší výstavu svými zvířaty, návštěvníkům a zejména těm, kteří celou výstavu zajistili.

Výstavu hodnotíme velmi úspěšně zejména z důvodu vysoké návštěvnosti, které určitě pomohlo i krásné počasí. Teď trochu údajů, které podpoří tvrzení o úspěšné výstavě. Bylo vystaveno 170 králíků, 44 voliér drůbeže a 66 holubů. K tomu nepočítáme dodatečně vystavená zvířátka jako byli morčata, netetované zakrslé králíčky a několik neokroužkovaných holubů. Není to zrovna vysoký počet zvířat v porovnání jiných výstav v našem okolí, ale jedná se o dostatečný počet, který přilákal velké množství návštěvníků. Výstavu totiž navštívilo kolem 1800 platících návštěvníků a k tomu minimálně stejný počet dětí, které měli vstup zdarma. Splnil se tak hlavní cíl výstavy, tedy ukázat drobná zvířata vystavovatelů široké veřejnosti. Nás moc těší, že návštěvníci to ocenili jejich hojnou účastí.

Výstava měla úspěch i díky ukázce králičího hopu, který připravili naše dvě mladé chovatelky, Anička Křepínská a Klárka Jurničková. Další příjemnou a návštěvníky ceněnou aktivitou bylo připravené posezení s občerstvením. Letos plně v režii naší organizace.Tady chceme vyzdvihnout zejména přístup našich členů, přítele Petrsíka, přítelkyně Bláhové a našeho předsedy Honzi Schoře. Pan Petrsík připravil výborný guláš, držkovou polévku, klobásy, párky a na neděli i smažený řízek s bramborovým salátem. Honza Schoř zajistil pití a paní Bláhová po celu dobu výstavy vše neuvěřitelně zvládla obsloužit. Bylo moc příjemné vnímat pozitivní reakce návštěvníků zejména co se týče kvality, ceny a také klidného prostředí, což je na Řipské pouti opravdu rarita. Je to pro nás povzbuzení i do dalších let a třeba se nám podaří už tak vysokou laťku, ještě posunout dále. Nápadů na to máme docela dost.

V sekci Foto + Video naleznete i fotografie z dané výstavy. Za rok, tedy opět o Řipskou pouť v roce 2019, na viděnou :-)