Národní výstava v Lysé nad Labem

30.12.2017

Letošní národní výstava v Lysé nad Labem se konala od 17. do 19. listopadu. Členové naší organizace se činili a výstavy se účastnili nejen jako návštěvníci, ale také jako vystavovatelé. V případě Karla Mariána a Adélky Mariánové dokonce také jako garanti, což v jejich případě znamenala účast na přípravě výstavy, dozor nad přidělenými králíky po celou dobu výstavy a také ukončení a uklizení výstavních prostorů.


Za naší organizaci na národní výstavě vystavovali tito chovatelé, Petrsík, Skalský, Miškaninová, Schoř, Kratochvíl, Mariánová, Marián, Jindra. Vše v oboru králíků. Významné úspěchy získali tradiční, špičkový chovatelé. Přítel Petrsík získal titul Šampion za samce králíka Zaječí  a Karel Marián titul Mistr ČR za kolekci Belgických obrů divoce zbarvených. Těmto našim chovatelům velmi blahopřejeme a jsme hrdí na jejich úspěchy a zároveň skvělou prezentaci naší organizace.

Litoměřický okres, jehož jsme hrdými členy, získal i díky výše zmíněným, úspěšným chovatelům, nádherné druhé místo v meziokresní soutěži v oboru králíků. Vítězným okresem se stali naši sousedé s Teplického okresu.

Národní výstava v Lysé nad Labem byla nádhernou prezentací chovatelů nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Pro naší organizaci, která je zaměřená zejména na chov  králíků bylo úchvatné vidět plnou výstavní halu jen králíků v počtu kolem 3500. Byla tak skvělá možnost obohatit naše chovy o nové chovné kusy, čehož někteří naši členové i využili. Jiní zase s úspěchem svá zvířata prodala.

Děkujeme všem členům, kteří se národní výstavy účastnili jako vystavovatelé, za příkladnou prezentaci naší organizace. 

V sekci "FOTO + VIDEO" najdete několik fotografií z dané výstavy.