Německá národní výstava králíků v Lipsku - 33. Bundes Kaninchenschau

30.12.2017

V sobotu 16.12. se několik našich členů vypravilo na návštěvu Německé národní výstavy králíků v Lipsku, kde bylo vystaveno neuvěřitelných cca 26500 králíků. Pro nás tedy cíl jasný, nejen se podívat, ale také získat do našich chovů "novou, zahraniční krev".


Vyrazili jsme brzy ráno v sobotu, před pátou hodinou ranní. Byli jsme pan a paní Skalský, Milan Plíva a Petr Jindra. V plánu byl ještě Pavel Kyncl, který ale musel z pracovních důvodu výlet oželet. S Pavlem jsme ale byli dohodnuti, že mu přivezeme chovného samce Čv. V kufru našeho auta jsme tak měli celkem čtyři přepravky na králíky.

Cesta do Lipska byla velmi pohodlná a rychlá. Po najetí na dálnici v Roudnici nad Labem jsme pak již pokračovali jen po dálnici a na výstaviště do Lipska dorazili za méně jak 1h45min. Příjezd na výstaviště již ukázal, že výstava bude nejen hojně zastoupena vystavovateli, ale také návštěvníky. Před příjezdem na parkoviště před 7h ranní se již vytvořila kolona přijíždějících aut. Po zaparkování jsme si museli vystát frontu na vstupenky a katalog. Bylo otevřeno cca 5 pokladen a přesto jsme ve frontě čekali více jak půl hodiny. Během čekání ve frontě se k nám připojili další kolegové a známí, kteří přijeli druhým autem. Karel Mariánů s Adélkou Mariánů, David Rameš a Pavel Mráz z Cítovské organizace

Jakmile jsme získali vstupenky a katalog, vyrazili jsme do výstavní haly. Jeden z nás si šel hned stoupnout do fronty na prodej králíků. Různě jsme se ve frontě střídali, neb jsme v ní čekali více jak 2 hodiny, než na nás přišla řada. Během toho jsme vybírali z nepřeberného množství vystavených králíků, ty o které jsme měli zájem. Například u Vídeňských modrých, které vybíral Skalský a Petr Jindra, bylo vystaveno 879 králíků a u takového množství trvá, než si člověk vybere :-)

Nakonec jsme si všichni vybrali a získali co jsme potřebovali. Milan Plíva získal samici Německého obrovitého strakáče, Skalský samici Vm, Petr Jindra samce Vm, Karel Marián samce Belgického obra, Adélka Mariánová samce Francouzkého berana. Pro Pavla Kyncla jsme vybrali samce Čv, za významné pomoci Davida Rameše. Karel Marián ještě zakoupil samce Stříbřitý světlý pro Tondu Humburského ze Straškova.

Ceny za zakoupená zvířata odpovídala německému standardu a to i s 15%ním příplatkem kolem 100€ za zvíře. Dokládá to, že chovatelství považujeme za koníček do kterého investujeme nemalé finanční částky. Se vstupenkami (á 10€), katalogem (á 12€), parkovném (á 6€) a zakoupenými zvířaty jsme si tak dali moc hezký, předčasný vánoční dárek :-)

V sekci "FOTO + VIDEO", najde několik fotografií z dané výstavy.