Okresní výstava králíků Straškov 2017

30.10.2017

Ve dnech 7. a 8. října byla pořádána okresní výstava králíků a holubů litoměřického okresu. Tuto výstavu pořádala ZO Straškov - Vodochody v jejich velmi pěkném chovatelském areálu.

Naše organizace si brousila zuby na zopakování loňského vítězství v oboru králíků. Byli jsme plni očekávání, zejména po úspěších na okresní výstavě mláďat v Žitenicích. Vítězství se nám nakonec nepodařilo obhájit a museli jsme sportovně uznat a poblahopřát vítěznému družstvu z ZO Budyně n. Ohří. My určitě nesmutníme, naopak, máme radost z celkově druhého a dokonce i třetího místa, neb naše organizace byla početně zastoupena. Dokázali jsme tak postavit dvě velmi silná družstva, která získala dvě pódiová umístění. Naší organizaci zastupovali tito chovatelé. Paní a pan Skalský (Vm), Miškaninová (Burgunský), Schoř (Kalifornský, Český Albín), Kratochvíl (Boči), Petrsík (Zaječí), Kouba (Vss), Plíva (NoS, Mm) a Jindra (Vm). Vedle pohárů za druhé a třetí místo jsme získali i několik čestných cen. Vedle tradičních sběratelů úspěchů jako jsou Skalský, Petrsík se začínají prosazovat i naši mladší chovatelé jako Milan Plíva a Petr Jindra. Velké potěšení je u Milana Plívy, který přijal velkou výzvu a zvolil náročná, velká plemena (Německý obrovitý strakáč - NoS a Moravský mondrý - Mm). Jeho strakáč, který získal 95b., dostal odborné uznání hned, když byl posuzovateli, pan Kvapil, donesen na posuzovatelský stůl. Slova uznání od velmi zkušeného a znalého posuzovatele musí Milana velmi povzbudit do dalšího chovatelského úsilí.

Naši členové byli nejen aktivní a úspěšní vystavovatelé, ale také velmi pomocní při přípravě dané okresní výstavy. Při pátečním posuzování jsme byli čtyři, kdo jsme velmi aktivně pomáhali. Paní Skalská, pan Ryzák, Pavel Kyncl a Petr Jindra. Zejména velký respekt k paní Skalské a panu Ryzákovi, kteří pomáhali až do pozdních odpoledních hodin a neodjeli dokud všichni králíci nebyli správně zaopatřeni. Potvrzením toho je horní obrázek pořízený kolem 17h, kdy už bylo konečně vše hotovo. V jejich pokročilém věku se jen potvrzuje, že aktivní život kolem zvířat znamená velmi aktivní stáří a má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou kondici. Velké uznání patří také Pavlu Kynclovi, který na posuzování přijel hned po návratu z noční směny a to měl další noční směnu před sebou.

Věříme, že příští rok bude okresní výstava králíků ve Straškově zase s významným "rukopisem" našich chovatelů ZO Rovné.

V sekci "Foto + Video" najdete více fotografií z této výstavy.