Okresní výstava mladých králíků Žitenice 2017

30.09.2017

Na výstavišti U tří lip v Žitenicích se i letos konala okresní výstava mladých králíků a to 26. srpna.

Z naší organizace se výstavy účastnili tři chovatelé a to přítelkyně Miškaninová MVDR s čtyřčlennou kolekcí Burgundských, přítel Petrsík s jeho špičkovými Zaječí ohnivý a přítel, náš předseda, Schoř MVDR s Českým albínem. Účast tedy akorát taková, aby jsme splnili minimální počet účastníků pro přihlášení do okresní soutěže organizací Litoměřického okresu. 

Účast tedy minimální, za to kvalitativně výborná. Získali jsme první místo v okresní soutěži organizací s počtem 948,5 b. před druhou organizací Libochovice s 947 b. a třetí Žitenice 944b. Na čtvrtém místě se ještě umístila ZO Sulejovice s 943,5b. Tím výčet úspěchů našich členů na této výstavě nekončí. Přítel Petrsík potvrdil jeho výjimečnou kvalitu dalšími dvěma poháry za nejlepší tříčlennou kolekci a nejlepší samici výstavy. K tomu přidal i čestnou cenu za čtyřčlennou kolekci. Přítelkyně Miškaninová získala čestnou cenu za své Burgundské samice, které navíc byly i hned po zahájení výstavy prodány.

Jsme pyšní na významný úspěch naší organizace, prezentovanou výše zmíněnými členy, kterým tímto děkujeme! Je to slibný předpoklad do dalších výstav, jako např. celostátní výstava mláďat v Lysé nad Labem, okresní výstava králíků Straškov, celostátní výstava Lysá nad Labem a jiné.